Nie bądź naiwnym klientem! O kupowaniu używanego auta.

Zakup samochodu to dosyć poważny wydatek. Nawet jeżeli rozważamy zakup używanego pojazdu, musimy liczyć się z tym, że za dobry samochód zapłacimy sporo. Nieuczciwych sprzedawców oraz prawdziwych oszustów na rynku używanych aut nie brakuje. Dlatego sprawdzenie auta przed jego kupnem wydaje się koniecznością. Niestety nie dla wszystkich jest to takie oczywiste.

Jak łatwo znaleźć naiwnych klientów
To przerażające z jaką nonszalancją podchodzą niektórzy z nas do zakupu samochodu. Ogromnym błędem, popełnianym przez wiele osób jest kupowanie auta bez jego sprawdzenia. Wystarczą zapewnienia, ze strony sprzedawcy „Wszystko jest w porządku!” czy „Będzie Pani zadowolona”. Opieramy się na opisie samochodu z oferty kompletnie nie zważając na to, że może on zupełnie mijać się z rzeczywistością. Naiwność ludzka osiąga niekiedy ogromne rozmiary.

Tymczasem to bardzo poważny zakup. Nie kupujemy przecież masła czy zabawki w sklepie, którą możemy bez problemu oddać na gwarancję. Trzeba mieć wiarę w ludzi, owszem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy okazji tej wiary jednak sprawdzić auto. Dużą nieostrożnością jest również wpłacanie jakichkolwiek zaliczek przed faktycznym podpisaniem umowy.

Zanim zdecydujemy się na zakup, obowiązkowo wykonajmy jazdę próbną. Wykryjemy w ten sposób poważniejsze usterki, nawet będąc kompletnymi laikami samochodowymi. Jeżeli zależy nam na spojrzeniu na samochód bardziej fachowym okiem, możemy zlecić przegląd w http://mobilekspert.pl. lub innej firmie sprawdzającej auta przed zakupem.

Źródło: http://superauto24.se.pl/porady/8-bedow-przy-kupowaniu-uzywanego-samochodu_354064.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *